"Trikolori" poslali Levandovskog i ekipu kući

​Fudbaleri Francuske pobijedili su Poljsku 3:1 u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Ovom pobjedom, Francuzi su se plasirali u četvrtfinale a igraće protiv pobjednika meča Engleska:Senegal, koji se igra večeras u 20 časova.

"Trikolori" su dosta dobro otvorili meč, napadali su ali sjajni golman Poljske Ščesni branio je fantastično, kao i tokom čitavog Mundijala.

Krajem prvog poluvremena, Poljaci su se oslobodili, imali su dvije sjajne prilike ali gol Francuske prvo je spasio Ljoris, a zatim i Varan.

Francuska je do vođstva došla golom Žirua u 44. minuti, koji je ovim golom postao najbolji strijelac u istoriji Francuske sa 52 pogotka.

Za 2:0 pogodio je Mbape u 74. minuti.

Isti igrač pogodio je za 3:0 u 90+1. minuti i postigao svoj peti gol na Mundijalu, te je trenutno najbolji strijelac prvenstva.

Poljska je uspjela da ublaži poraz u posljednjoj minuti nadoknade, nakon što je dosuđen penal za njih.

Strijelac sa bijele tačke bio je Robert Levandovski, i to iz drugog pokušaja, jer je prvo Ljoris odbranio, ali je penal ponovljen zbog preranog izlijetanja Ljorisa sa gol linije.

Pored ovoga, na ovoj utakmici golman Ljoris izjednačio je rekord Francuske.

Naime, on se sa 142 nastupa za svoju selekciju izjednačio sa Lilijanom Tiramou, nakon što je danas počeo utakmicu osmina finala.